Udruga žena Sv. Nedelja „Mendula“ Nedešćina uspješno je privela kraju još jedan značajan projekt pod nazivom “Mići kuhari – vesele kuglice”.
Projekt je odobrila Općina Kršan , a održavao se tijekom studenog i prosinca 2023.g. Sudjelovali su učenici 1. 2. 3. i 4. razreda OŠ “Vladimir Nazor” Potpićan i produženog boravka Područne škole Kršan. Pod vodstvom Marine Ružić, članice Udruge “Mendula” i voditeljice projekta, djeca su usvojila i nadogradila svoja znanja o higijenskim navikama te naučila koristiti određene alate u pripremi hrane. Upotrebom zdravih prehrambenih sastojaka i osobnom pripremom ukusnih i zdravih kuglice naučila su se brinuti o vlastitom tijelu i zdravlju.
Zahvaljujemo se Općini Kršan, ravnateljici OŠ “Vladimir Nazor” Potpićan i učiteljicama produženog boravka Područne škole Kršan te posebno djeci i njihovim roditeljima što su prepoznali važnost ovog projekta te omogućili Udruzi “Mendula” da uspješno odradi i ovaj hvalevrijedan projekt.
Zbog velikog interesa djece Udruga “Mendula” se nada nastavku daljnje suradnje i nastavku projekta.