Udruga žena Sv. Nedelja „Mendula“ Nedešćina tradicionalno je, i ove godine, povodom Dana žena posjetila najstariju žiteljku Općine Sveta Nedelja.
S velikim smo zadovoljstvom, po treći put zaredom, posjetili Mariju Golja, rođenu Derossi iz Frančići.
Šinjora Marija je rođena 25.03.1926.g., rodom je iz Ripende te od udaje i svoje 20-te godine brine o obitelji i imanju u Frančićima. Živi sa sinom Ruđerom i snahom Marijom te ima unuke (Đeni i Moreno) i praunuke (Nikola, Klaudia, Paola i Nino).Prigodni buket u ime Udruge “Mendula” uručile su joj članice Udruge, Dajana Mikuljan i Denis Baškera.
Šinjora Mariji u 97. godina života nije popila niti jednu tabletu, odličnog je zdravlja i puna pozitive. Za skorašnji rođendan želimo da je zdravlje i dalje dobro služi te da nas s istim srdačnim osmjehom, dočeka i iduće godine.Uz zahvalu na gostoprimstvu, susret završavamo riječima šinjore Marije “Ma vero neću pustit da mi drugo leto neki zame rožice”, što je značilo da se ponovno vidimo sljedeće godine.