Na Dan Općine Sveta Nedelja 16. listopada 2021.g., a temeljem Odluke Upravnog odbora Udruge Mendula, Nedi Milenkovski uručena je povelja o počasnom članstvu, čime je postala prva počasna članica naše Udruge.

Piše na standardu i labinskoj cakavici i promotor je očuvanja izvornog labinskog govora kao dijela nematerijalne baštine Labina i Labinštine. Za doprinos u dijalektalnom izričaju svoga kraja više puta je nagrađivana.
Neda Milenkovski nam uvijek spremno pomaže te sudjeluje u organizaciji kulturnih događanja Udruge Mendula.
Urednica je naših tiskanih libreta na cakavici “Spoda Menduli versi s labinjonske skanciji” i “Spoda menduli šćorice z nasega ugnjišća” te je svojim osobnim radom i zalaganjem zaslužila ovu laskavu titulu.
Čestitamo Nedi Milenkovski i želimo puno uspjeha u daljnjem zajedničkom radu.