I ove smo godine za Međunarodni Dan žena s posebnim zadovoljstvom posjetile najstariju žiteljku Općine Sveta Nedelja. Članice Udruge žena Sv. Nedelja “Mendula”, Aleksandra Načinović i Gordana Kiršić, u ime Udruge predale su buket cvijeća Mariji Golja rođene Derossi iz Frančići. Šinjora Marija je rodom iz Ripende, a rođena je 25.03.1926. godine. Od udaje i svoje 20-te godine živi u Frančićima. Ima sina Ruđera (kćer joj je umrla mlada), unuke (Đeni i Moreno) te praunuke (Nikola, Klaudia, Paola i Nino). Nikad nije bila u radnom odnosu, ali je cijeli svoj život brinula o obitelji i imanju.
Hvala puno šinjori Mariji i njenoj obitelji na lijepom prijemu naših članica. Unuku Golja Morenu posebno hvala na prekrasnoj fotografiji i pomoći da ovu vitalnu i osebujnu 95-godišnjakinju, prekrasnog osmjeha i izgleda predstavimo kroz ljepotu njenog života. Udruga žena Sv. Nedelja “Mendula” koristi priliku da za skorašnji rođendan šinjori Mariji žaželi sve najbolje i puno zdravlja, uz poruku: Vidimo se iduće godine.🥰