Udruga žena Mendula s partnerom Udrugom Mediteranski kiparski simpozij Park skulptura Dubrova povodom blagdana Svete Ane, 26. srpnja sa početkom u 19.00 sati u Sv. Martinu u hladovini Pinete organizira književno-pjesnička večer na cakavici u sklopu projekta “CA ČITAŠ” kojeg financijski podupire Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske Ministarstvo kulture i medija Republike Hrvatske
Prva javna aktivnost ovog nacionalno prepoznatog projekta ugostiti će nagrađivanog pjesnika Daniela Načinovića. Daniel Načinović jedan je od najistaknutijih suvremenih hrvatskih književnika srednje generacije i jedan od vodećih poetskih imena istarskog književnog kruga. Bavi se i ilustracijom, slikarstvom i glazbom.
Uz Načinovića sudjelovati će i književnici i pjesnici, promotori cakavice, Neda Milenkovski, Đulia Miletić, Pino Knapić, Franko Kalac, Mladen Bastijanić, Gracijela Putina, Zdenka Načinović, Teodor Gobo, Ornela Gergorić, Nevia Kožljan, Silvija Faraguna, Branko Vlači, Rina Miletić i Bruna Gobo uz glazbenu pratnju Morisa Gržana, Dina Peruške i Iana Mikuljana.
Molimo posjetitelje da poštuju epidemiološke mjere na snazi.
Čitajmo da ne ostanemo bez riječi!